nasze logo
FOLIE I GEOSYNTETYKI

Folia paroizolacyjna LDPE

folia paroizolacyjna

Folia paroizolacyjna LDPE to wyrób budowlany oznakowane znakiem CE, który ze względu na swoje właściwości może być stosowany do suchej zabudowy, jako warstwa regulacyjna przenikania pary wodnej przez ściany, podłogi lub dachy, warunkując skuteczność izolacji cieplnej oraz trwałości konstrukcji drewnianej poprzez zapobieganie jej zawilgoceniu.

Z folii paroizolacyjnej robi się też przegrody regulujące przenikanie pary wodnej z pomieszczeń użytkowych budynku do przestrzeni konstrukcyjnych dachu, stropu lub ścian. Folia powinna być montowana od wewnątrz pomieszczenia, jej pasma układa się równolegle - z zakładem co najmniej 10 cm i łączy ze sobą, gwarantując szczelność.

Mocuje się je za pomocą zszywek lub gwoździ bezpośrednio do krokwi lub konstrukcji nośnej budynku. Choć folia LDPE może stykać się bezpośrednio z izolacją cieplną, to pomiędzy folią a zabudową (np. z płyt gipsowokartonowych), zalecane jest pozostawienie szczeliny i stosowanie podkładek lub listew dociskowych.

Ponadto warunkiem zachowania właściwej wilgotności w pomieszczeniach, przy ograniczonym przenikaniu pary wodnej przez przegrody, jest zapewnienie optymalnej wentylacji grawitacyjnej.

powrót
SAW CENTRUM FOLII I GEOSYNTETYKÓW
tel. (85) 653 92 34
tel. (85) 653 82 99
ul. Aleksandra Fredry 1A
15-191 Białystok