nasze logo
FOLIE I GEOSYNTETYKI

Folia paroprzepuszczalna

folia paroprzepuszczalna

Membrana dachowa


Jedną z podstawowych jej funkcji jest ochrona izolacji termicznej przed zawilgoceniem. To bardzo istotne, gdyż przez zawilgocony to znaczne straty ciepła. Membrana o dużej paroprzepuszczalności ułatwiająca wysychanie zawilgoceń (nawet tych nieuniknionych), przyczynia się tym samym do oszczędności energii zużywanej na ogrzewanie budynku.

Wiatroizolacja


Folie wiatroizolacyjne znajdują zastosowanie głownie w ścianach zewnętrznych budynków o konstrukcji szkieletowej oraz w ścianach domów murowanych, ocieplanych wełną z wykończeniem za pomocą sidingu.

Mają one być barierą ochronną przed utratą ciepła związaną z przewiewem oraz przed dopływem wilgoci atmosferycznej do wnętrza osłanianej przegrody. W/w folie stosuje się także w konstrukcji dachów. Ich udział jest konieczny w dachach typu wentylowanego, w których pokryciem jest dachówka bitumiczna lub rolę warstwy wstępnego krycia pełni poszycie z desek czy papy. Aby uzyskać funkcjonalną szczelinę wentylacyjną, w takich dachach jako materiał dystansujący termoizolację od poszycia należy zastosować właśnie folię wiatroizolacyjną. Wiatroizolacja zapobiega wywiewaniu cząstek ociepliny, jednocześnie zapobiegając osiadaniu w niej kurzu.

Wiatroizolacja nie jest folią wstępnego krycia (FWK), a materiałem dystansującym, który styka się bezpośrednio z termoizolacją, dlatego też powinien być wykonany z materiału wysoko-paroprzepuszczalnego.

powrót
SAW CENTRUM FOLII I GEOSYNTETYKÓW
tel. (85) 653 92 34
tel. (85) 653 82 99
ul. Aleksandra Fredry 1A
15-191 Białystok