nasze logo
FOLIE I GEOSYNTETYKI

Geokrata

geokrata

Geokrata to lekki, rozkładany materiał tworzący ekonomiczną barierę ochronną przed erozją oraz skutecznie wzmacniający podłoże. Może służyć zarówno jako wzmocnienie słabego podłoża gruntowego, konstrukcji skarp, czy nasypów, jak również jako wzmocnienie przeciw erozyjne powierzchni: skarp, kanałów, cieków i zbiorników.

Zastosowanie materiału nasypowego do wypełniania komórek pozwala w efekcie końcowym uzyskać pełny system o bardzo dużej wytrzymałości oraz szerokim zastosowaniu. Sprawdza się w konstrukcjach dróg, nasypów, nachylonych stromo skarp oraz zboczy, systemów drenażowych, a także dróg tymczasowych w niesprzyjających warunkach hydro powierzchniowych. Typowym materiałem stosowanym w produkcji geokomórek jest mocno zagęszczony polietylen HDPE, który nie tylko nie ulega biodegradacji, ale jest też całkowicie odporny na działanie promieni ultrafioletowych.

Geokrata robiona jest z obustronnie moletowanej pasków (taśm), zgrzewanych ultradźwiękami za pomocą specjalnej zgrzewarki - punktowo. Te dwurzędowe zgrzewy punktowe (9 punktów w rzędzie) oddalone są od siebie o 340 mm, 440 mm lub 680 mm. Przy czym, każde połączenie ma identyczną wytrzymałość na rozerwanie w poprzek. Tak powstają tożsame pod względem kształtu oraz wymiarów komórki małe (o wolnej powierzchni około 248 cm2), ewentualnie komórki duże (o wolnej powierzchni 496 cm2). Wysokość siatki komórkowej wynosi tu odpowiednio 50, 75, 100, 150, 200, jak i 250 mm. Rozciągnięte segmenty geokomórek zbliżone są swym kształtem do plastra miodu. W zależności od potrzeb, możliwe jest wytworzenie geokomórek o powierzchni gładkiej, teksturowanej, czy perforowanej.


powrót

SAW CENTRUM FOLII I GEOSYNTETYKÓW

tel. (85) 653 92 34
tel. (85) 653 82 99
ul. Aleksandra Fredry 1A
15-191 Białystok