logo
FOLIE I GEOSYNTETYKI

Rolnicze

gumofilce

sznurki do belarek


plandeka rolnicza


Plandeka rolnicza gospodarcza służy do tymczasowego okrywania lub zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów. Sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wykończona jest podwójnie wzmocnioną krawędzią a na całym obwodzie posiada nabite aluminiowe oczka rozmieszczone co ok. 100 cm ułatwiające użytkowanie. W ofercie dostępne są kolory: niebieski, biały oraz zielony (gruba).


rękawice


agrotkanina


Agrotkanina to mocna, a przy tym trwała tkanina polipropylenowa znajdująca zastosowanie w rolnictwie, ogrodnictwie i szkółkarstwie do ściółkowania. Dzięki swoim właściwościom jest trwalsza od agrowłókniny. Jej gramatura waha się od 110 do 165 g. Bardzo często stosuje się ją przy zakładaniu ogrodów i pokrywaniu skarp, a także pod kamienie, korę, etc. Agrotkanina ułatwia utrzymanie optymalnej wilgotności gleby, zabezpieczając ją jednocześnie przed konkurencją chwastów. Dodatkowo jej zastosowanie podnosi temperaturę gleby, co w efekcie przyczynia się do zwiększenia plonów, poprawy jakości owoców i lepszego wzrostu drzew. To również idealny sposób na głuszenie chwastów w szkółkach roślin iglastych, jak i w uprawie truskawek. W ofercie posiadamy agrotkaninę w kolorze czarnym i czarno-zielonym, importowanym do krajów Europy Zachodniej.


agrowłóknina


Agrowłóknina to wykonana z polipropylenu, nowoczesna, przyjazna środowisku włóknina, stosowana w: warzywnictwie, sadownictwie, kwiaciarstwie, szkółkarstwie ogrodniczym i leśnym, do osłaniania roślin uprawnych. Rozkłada się ją bezpośrednio po siewie lub sadzeniu roślin. Jej optymalna gramatura mimo płaskiego przykrycia roślin, nie hamuje ich prawidłowego wzrostu, nie łamie ich, a duża przepuszczalności dla powietrza i wody stwarza korzystny mikroklimat. Umiarkowanie podwyższa zarówno temperaturę, jak i względną wilgotność powietrza). Średnia dobowa temperatura powietrza pod włókniną jest wyższa o 2°C, a gleby o około 0,5°C (na głębokości 10 cm). Natomiast względna wilgotność powietrza jest wyższa o 10-20%, w porównaniu do powietrza na zewnątrz. Dzięki tym zaletom możliwy jest wcześniejszy wysiew nasion lub wysadzenie roślin, a w efekcie wcześniejsze i wyższe plonowanie o lepszej jakości. Pas włókniny o szerokości 150 cm wystarczy do przykrycia zagonu o szerokości 80- 100 cm, zależnie od wysokości uprawianych roślin. Taki zapas jest konieczny do umożliwienia im swobodnego wzrostu. Boki włókniny mocuje się za pomocą worków wypełnionych ziemią lub też samą ziemią, punktowo w odstępach 1 - 2 m. W czasie osłaniania uprawy w/w włókniną, trzeba kontrolować wilgotność gleby, w razie potrzeby podlewając ją poprzez włókninę. Moment zdjęcia osłony uzależniony jest od rodzaju uprawianych roślin. Po zakończeniu uprawy włókninę należy zdjąć, wysuszyć i przechować w ciemnym miejscu. Nadaje się ona do ponownego (2 lub 3 krotnego)wykorzystania, w tym samym roku lub kolejnych latach upraw.


worek polipropylenowy


Worki polipropylenowe tkane stosuje się w przemyśle zbożowo - młynarskim, paszowym, do pakowania brykietu drzewnego, eko-groszku, piasku, pierza, granulatu tworzyw sztucznych, i innych.


buty gumowe (gumofilce)


narzędzia


Do zastosowania w ogrodnictwie i rolnictwa m.in. sekatory, piły, grabie, szpadle, łopaty, miotły.


łopata do śniegu


wąż ogrodniczy

powrót
SAW CENTRUM FOLII I GEOSYNTETYKÓW
tel. (85) 653 92 34
tel. (85) 653 82 99
ul. Aleksandra Fredry 1A
15-191 Białystok